صفحه اصلی | عمومی | جامعه قرآنی | فرهنگ قرآنی | هنر قرآنی | معارف | عکس |


لطفا چند لحظه صبر کنید .

حسن خلق در صدر تمامی اوصاف «استاد چایچیان»/ ارادتی خالصانه نسبت به علما
خادم القرآن عباس سلیمی در پی درگذشت حبیب الله چایچیان، پیام تسلیتی صادر و حسن خلق و معاشرت نیکو با مردم را از خصائص برجسته ایشان توصیف کرد که همواره چون خورشید می‌درخشید.
مروری بر اخبار معارفی رسانه‌ها/ اجرای طرح «منادیان وحدت» در استان‌های سنی‌نشین
خبر اجرای طرح «منادیان وحدت» که طی هفته وحدت در ۱۳ استان سنی‌نشین کشور اجرا می‌شود، یکی از اخبار مهم قرآنی صفحات معارفی رسانه‌های مختلف کشور طی امروز، هشتم آذر‌ماه است.
مروری بر اخبار معارفی رسانه‌ها/ اعلام جزئیات آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
خبر اعلام جزئیات آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم یکی از اخبار مهم قرآنی صفحات معارفی رسانه‌های مختلف کشور طی امروز، هفتم آذر‌ماه است.
نگاهی به صفحات معارفی رسانه‌ها / پوشش نه چندان مطلوب دو رویداد مهم قرآنی
رسانه‌ها در حالی امروز پنجم آذرماه صفحات معارفی خود را به روز کرده‌اند که برخی از آنها هیچ اشاره‌ای به دو رویداد مهم قرآنی این روز نداشته‌اند.
تعریف ۱۰ موقوفه قرآنی برای هر استان تا پایان ۹۶
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در سومین نشست تخصصی هم‌اندیشی راهکارهای توسعه وقف قرآنی از در نظر گرفتن ۱۰ موقوفه قرآنی برای هر استان به عنوان سهمیه آن استان خبر داد و گفت: در این سال‌ها شاهد رشد صعودی وقف قرآنی بوده‌ایم.
مهجوریت قرآن؛ دغدغه‌ای جهانی است/ارتباط با کلام وحی در لایه‌های سطحی
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مهجوریت قرآن مختص کشورما نیست و در کشورهای اسلامی نیز وجود دارد؛ از این رو این دغدغه باید به عنوان دغدغه امت اسلامی باشد.
تفسیر اجتهادی؛ مهمترین نوع تفسیر/ کارکرد دوگانه قرآن/ اختصاص سومین دانشنامه آکادمی لندن به قرآن
آئین رونمایی از دانشنامه قرآن کریم که به همت آکادمی مطالعات ایرانی لندن منتشر شده است، با حضور حجت‌الاسلام کوشا، محسن مومنی شریف، علیرضا قزوه، آیت‌الله محقق داماد و حجت‌الاسلام سیدسلمان صفوی برگزار شد.
زلزله هم خوی مهمان‌نوازی را کمرنگ نکرد/ پدری که همه اعضای خانواده را از زیر آوار بیرون کشید
زلزله زدگانی که از هراس زلزله رسته و بیم سرما امانشان را بریده است اما امید و ایمان را همچنان با خود همراه می‌بینند، داستان‌هایشان شنیدنی است.
هنر خبرنگار قرآنی چیست/ ضرورت تقویت منابع مطالعات پژوهشی در تولید خبر
مدیرعامل مجموعه سرچشمه با اشاره به شیوه‌های تحقق خلاقیت و هنر خبرنگار دینی و قرآنی بر ضرورت تقویت منابع مطالعات پژوهشی در تولید خبر در این حوزه تاکید کرد.
مرکز تخصصی دارالاحکام افتتاح می‌شود
مرکز تخصصی تربیت مربی و نشر احکام شرعی، دارالاحکام با حضور جمعی از استادان حوزه افتتاح می‌شود.
علامه معرفت شعار قرآن‌محوری فقه را در حوزه سر داد
یک استاد دانشگاه گفت:علامه معرفت، محوریت فقه بر قرآن را شعار داد و تبیین کرد.
۳ رویکرد در رابطه قرآن و واقع اجتماعی/ تبیین نظریه علامه معرفت
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه ضمن تبیین سه رویکرد در مورد رابطه قرآن و واقع اجتماعی گفت: علامه معرفت در زمره کسانی است که رویکرد اصالة‌التحدیث را مدنظر دارند و قرآن را محصور در زمان و مکان خاصی نمی‌دانند.