صفحه اصلی | عمومی | جامعه قرآنی | فرهنگ قرآنی | هنر قرآنی | معارف | عکس |


لطفا چند لحظه صبر کنید .

صوتی خوش است که مستمع را به عالم غیب توجه دهد/ تقدم هیجان معنوی بر هیجان ظاهری در تلاوت خاشعانه
آیت الله محمدباقر تحریری، تولیت مدرسه علمیه مروی ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون تلاوت خاشعانه بیان کرد: قرآن باید با صوت خوش تلاوت کرد، اما منظور صوتی است که انسان را به عالم غیب توجه دهد نه اینکه منظور مباحث فرمول‌های ظاهری در صوت و ... باشد.
ایجاد صندوق قرض‌الحسنه در اتحادیه مدغم قرآنی استان یزد
حسین قادری، رئیس هیئت مدیره استان یزد از ایجاد صندوق قرض‌الحسنه‌ای در این اتحادیه مدغم این استان خبر داد.
آمادگی بیت‌الاحزان جهت گسترش فعالیت‌های قرآنی در کشورهای جهان اسلام
حجت‌الاسلام شاهسونی در پی دیدار با دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی از آمادگی بیت‌الاحزان جهت گسترش فعالیت‌های قرآنی در کشورهای جهان اسلام خبر داد.
فعال شدن انجمن خیّرین قرآنی در استان‌ها تا پایان سال/ نگاه، صرفاً کمک‌های مالی نیست
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم از فعال شدن انجمن خیّرین قرآنی در تمامی استان‌های کشور تا پایان سال جاری خبر داد و تأکید کرد: مؤسسات قرآنی که اقدام به راه‌اندازی صندوق می‌کنند و یا جذب مشارکت مالی دارند، باید این موارد در اساسنامه موسسه ذکر شده باشد.
کسی که کار قرآنی ‌می‌کند، منتخب خداست
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمال غرب تهران اظهار کرد: کسی که کار قرآنی ‌می‌کند و در معارف قرآن ورود پیدا می‌کند، منتخب خداست.
تفاوت دیدگاه صاحب‌نظران درباره ترتیل‌ خلیجی/ اجماع روی ضابطه بودن ترتیل
در مورد تعریف ترتیل، شاهد اجماع نظر اساتید هستیم که در واقع آنها ترتیل را یک ضابطه می‌دانند که روح حاکم بر انواع سه‌گانه تلاوت قرآن است نه یک روش مستقل؛ همچنین یکی از بحث‌برانگیزترین مباحث در حوزه ترتیل، ترتیل‌های خلیجی است که صاحب‌نظران در این زمینه با یکدیگر اختلاف‌نظرهایی دارند.
نامه قدردانی جامعه قرآنی از سردار قاسم سلیمانی /تصاویر
جمعی از اعضای جامعه قرآنی طی نامه‌ای ضمن تبریک پیروزی بر تکفیر‌ی ها و نابودی شجره ملعونه داعش از سردار سپاه اسلام قاسم سلیمانی بابت رشادت‌هایش قدردانی کردند.
مسابقات قرائت تحقیق در ۱۰ سبک لحنی برگزار شود/ هر قاری در یک مسجد تلاوت منظم داشته باشد
قاری و مدرس قرآن گفت: شخصا مخالف تعطیلی مسابقات هستم، اما مواردی حتما باید اصلاح شود به طور نمونه، مسابقات قرائت تحقیق را می‌توان حداقل در ۱۰ سبک لحنی برگزار و برای هر کدام از این موارد، آیین‌نامه‌ای با اقتضائات همان سبک لحنی تدوین کرد.
هنرنمایی ترتیل‌های خلیجی در ایران/ به گذشته و جلسات مفاهیم‌محور بازگردیمهنرنمایی ترتیل‌های خلیجی در ایران/ به گذشته و جلسات مفاهیم‌محور بازگردیم
مجید داوودی، قاری و مدرس قرآن کشورمان گفت: چند سالی است که در ماه مبارک رمضان در مراسم ترتیل‌خوانی شاهد شکل‌گیری سبک خاصی در خواندن هستیم که نام آن را هنرنمایی ترتیل‌های خلیجی می‌گذارم.
«ترتیل» ضابطه است نه روش/ انتخاب «نت» و «مقام» مناسب؛ دو مؤلفه مهم در ترتیل استاندارد
حجت‌الاسلام رضا محمدی‌پرچوی، محقق در حوزه ترتیل ضمن ارائه تحلیل پیرامون ترتیل گفت: ترتیل یک ضابطه و مبنا است نه یک روش خاص در تلاوت، همچنین برای رسیدن به یک ترتیل استاندارد نیز باید به دو مؤلفه نت شروع و مقام‌های اصلی در ترتیل توجه ویژه داشت.
مسابقات مانعی بزرگ برای صاحب‌سبک شدن/ علاج کار در جشنواره
برنامه امروز افق رادیو قرآن با موضوع «پویش سراسری قرآنیان در راستای ترویج فرهنگ واقعی تلاوت» روی آنتن رفت و جهانبحش فرجی به عنوان رییس شورای مرکزی این پویش مسابقات را مانعی بزرگ برای صاحب سبک شدن دانست و بر جشنواره‌ای شدن مسابقات تأکید کرد.
اگر سنم بالا رفته، اما انگیزه تلاوت در وجودم ضعیف نشده است/ صدای حریری و توأم با قدرت/ گلایه از عدم پخش اذان «نداف»
محمد کاظم نداف، پیشکسوت و قاری قرآن کشورمان با وجود گذشتن ۶۳ بهار از زندگی و بیش از ۴۶ سال امر تدریس قرآن اما هنوز با چنان شوقی به تلاوت قرآن می‌پردازد که شاگردانش و دوستانش بر صدای ملکوتی او اذعان دارند.