صفحه اصلی | عمومی | جامعه قرآنی | فرهنگ قرآنی | هنر قرآنی | معارف | عکس |


لطفا چند لحظه صبر کنید .

دیدمش با شانه‌هایی خسته و ویران
میلاد عرفان‌پور شعر نیمایی درباره زلزله کرمانشاه سروده است.
«قاتل اهلی»؛ فیلمی خوب اما بی‌ادعا در سینمای دینی
«قاتل اهلی»، جدیدترین ساخته مسعود کیمیایی یکی از آثار خوب در حوزه سینمای دینی طی چند سال گذشته محسوب می‌شود، هرچند که کارگردانش هیچ‌گاه ادعایی در این زمینه نداشته است.
هنرمندانی که بعد از مرگ هم دیده نمی‌شوند
محمد پورستار هنرمند پیشکسوت کشورمان چند روز پیش چشم از جهان فرو بست، اما متاسفانه این قبیل هنرمندان ارزشی حتی بعد از مرگ هم مظلومند.
دسترسی همگان به مصحف منسوب به امیرالمومنین(ع)/ قرآن وقفی شاه عباس صفوی به آستان قدس رضوی
قرآن منسوب به امام علی(ع) که در آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود،‌ یکی از مصاحف شریفی است که توسط مرکز طبع و نشر قرآن مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته تا بتوان پس از این اقدام، نسخه‌های بیشتری از این مصحف را که توسط شاه عباس صفوی وقف حرم مطهر رضوی شده است، در اختیار علاقه‌مندان به قرآن کریم قرار دهد.
سفیر عشق به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای رسید/ افتخارمان تولید بازی قرآنی و ارزشی است
بازی سفیر عشق با موضوع واقعه کربلا که شصت درصد تولید آن به اتمام رسیده است، هم‌اکنون با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تولید نهایی‌اش انجام خواهد شد.
اقبال لاهوری، شاعری متأثر از قرآن و اهل بیت
همایش «تأثیر افکار علامه محمد اقبال و مولانا رومی بر متصوفه معاصر» به همت خانه فرهنگ ایران در راولپندی پاكستان، با همکاری دانشگاه ملی زبان‌های نوین اسلام‌آباد، برگزار شد.
قرآن بستری مناسب برای خلق درام براساس تقابل خیر و شر است
یکی از اسامی مشهور قرآن، فرقان است یعنی وسیله‌ای که با تمسک به آن می‌توان میان مظاهر خیر و شر تفاوت قائل شد؛ اساس درام نیز تقابل میان خیر و شر است که منجر به تزکیه نفس(کاتارسیس) در مخاطب می‌شود لذا قرآن را می‌توان بستری مناسب برای خلق درام به حساب آورد.
عشقی که دلیل راه کتیبه‌نگاری حرم ائمه(ع) شد/عزلت‌نشینی مرمتگران مصاحف
کتیبه‌نگاری حرم ائمه معصوم(ع)، مرمتگری نسخ خطی قرآن، خوشنویسی مزار آیت‌الله مرعشی نجفی و کتابت قرآن، تنها بخشی از فعالیت‌های حجت‌الاسلام والمسلمین کشفی را متجلی می‌کند که اعتقاد دارد عشق، راهنمای وی برای یادگیری و کتیبه‌نگاری حرم اهل بیت(ع) بوده است.
«اولین قصه‌های قرآنی من» منتشر شد
کتاب «اولین قصه‌های قرآنی من» نوشته ثانی اثنین‌خان از سوی نشر آرما روانه بازار نشر شد.
خلق یک تابلوی هنری با موضوع حضرت عباس(ع)
یک نقاش گفت: تابلویی نقاشی با محوریت حضرت عباس(ع) کشیده‌ام که به‌زودی آن را عرضه می‌کنم.
اکران «روز واقعه» تحسین منتقدان را برانگیخت/ سینمای دینی مترادف با اخلاق‌گرایی است
فیلم «روز واقعه» با تغییرات جزئی در فیلمنامه ساخته شد و زمانی که اکران شد چنان مخاطبان را مسحور و مجذوب خود ساخت که حتی منتقدان و آنهایی که بر فیلمنامه آن ایراد گرفته بودند، زبان به تحسین فیلم گشودند.
موضوعات دینی را محدود به ژانر نکنیم
یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: داشتن پیام اخلاقی و دینی در فیلم‌های سینمایی محدود به ژانر نیست و می‌تواند در هر فیلمی لحاظ شود.