صفحه اصلی | عمومی | جامعه قرآنی | فرهنگ قرآنی | هنر قرآنی | معارف | عکس |


لطفا چند لحظه صبر کنید .

تشکیل کمیته حمایت از زلزله‌زدگان توسط جامعه قرآنی/ اعزام نمایندگانی برای احصای نیازها
رحیم قربانی از تشکیل کمیته رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان غرب کشور خبر داد و گفت: این کمیته سه عضو دارد و طی روزهای آینده نمایندگانی را به استان کرمانشاه اعزام می‌کند تا نیازهای اساسی زلزله زدگان احصا شود.
همکاری قرآنیان شهر تهران در «دوشنبه‌های قرآنی»/ قدردانی از حمایت مساجد
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح دوشنبه‌های قرآنی» از شهریورماه سال گذشته، اظهار کرد: این طرح با همکاری خوب جامعه قرآنی شهر تهران و همراهی مساجد و مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد که تا کنون حدود هزار و ۲۰۰ کرسی قرآن برپا شد.
اجرای طرح پاییزه با کتابگردی کلید خورد/ دیدار با نخستین ناشر قرآن نفیس
طرح پاییزه کتاب صبح امروز دوم آذرماه با کتابگردی و دیدار با نخستین ناشر قرآن نفیس کلید خورد.
نمایشگاه موضوعی قرآن کریم در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برپا می‌شود
نمایشگاه موضوعی قرآن کریم با عنوان «وحی و قرآن» در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برپا شد.
وقف ۳۰۰ میلیون تومانی بانوی گچسارانی برای ترویج فرهنگ قرآنی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت‌: یک باب واحد مسکونی به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون توسط یک بانوی گچسارانی در جهت ترویج فرهنگ قرآنی به ثبت رسید.
طراحی منطقی آموزه‌های قرآنی و کاهش خشونت اجتماعی
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های دینی و قرآنی در کاهش خشم و نزاع اجتماعی در جامعه گفت: اگر ما بتوانیم بسیاری از این آموزه‌ها را با یک بیان جذاب و طراحی منطقی و مناسب در جامعه پیاده کنیم، اثرات مثبتی را در کاهش خشم و نزاع‌های جمعی خواهد داشت.
نقل مضامین والا در تفسیر منسوب به امام حسن عسکری(ع)/ تبیین عوامل افزایش آرامش در خانواده
مفسر و مترجم قرآن کریم به تبیین عوامل افزایش آرامش در خانواده اشاره و تاکید کرد: قناعت، احترام متقابل و تکریم یکدیگر و گذشت از مهم‌ترین عوامل ایجاد و افزایش آرامش در خانواده است.
نمایش آثار خوشنویسی قرآنی رفیق جاریکجی در آفریقای جنوبی
تابلوهای خوشنویسی در زمینه‌های مختلف از جمله آیات قرآن کریم اثر هنرمند ترک «رفیق جاریکجی» در جریان یک نمایشگاه هنری در شهر «ژوهانسبورگ» آفریقای جنوبی به نمایش درآمد.
چاپ یک میلیون نسخه مصحف ملی امارات از ماه آینده
مؤسسه بین‌المللی قرآنی «جایزه دبی» از آغاز چاپ مصحف ملی امارات با تیراژ یک میلیون نسخه از ماه آینده میلادی خبر داد.
اعلام جمع‌آوری لوازم‌التحریر برای کودکان زلزله‌زده توسط احمد ابوالقاسمی
طرحی به همت قاری بین‌المللی، احمد ابوالقاسمی در جهت فراخوان جمع‌آوری انواع لوازم‌التحریر، کتب داستانی و اسباب بازی برای کودکان آسیب‌دیده حادثه زلزله در استان کرمانشاه، آغاز شد.
تربیت پاک حسینی موجب تکامل شخصيت انسان می‌شود
نويسنده کتاب «ولایت‌مداری تنها حجت سیاسی الهی» در دیدار با پدر و مادر شهید محسن حججی، گفت: تربیت پاک حسینی باعث می‌شود شهید، چنین مقامی پیدا کند و این گوهر پاک است که در وجود مبارک ایشان تکامل پیدا کرده و به یک شخصیت این‌چنینی تبدیل می‌شود.
گفتمان‌های دینی از مؤثرترین طرح‌های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی
دبیر اجرایی گفتمان‌های دینی اداره تبليغات اسلامي رباط کريم با اشاره به برگزاری گفتمان‌های دینی دانش‌آموزی، گفت: گفتمان‌های دینی یکی از مؤثرترین طرح‌های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی است.